Nadace NEXT

Pomoc pro Tadeáška

„Tadeášek se nám narodil 19.7.2022 jako druhé dítě. Od narození se jevil jako zdravé miminko i přes skutečnost, že musel přijít na svět císařským řezem kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu manželky.

Postupem času se mu začala na pravé straně zplošťovat hlavička, kdy jsme se na tento problém při kontrole zaměřili u pediatra, který nám sdělil, že to zploštění se samo srovná postupným vývojem hlavičky. Přijali jsme jeho názor jako odborníka, něco jsme si ještě načetli a začali jsme Tadeáška polohovat na opačnou stranu hlavičky, aby se zploštění nehoršilo, nicméně se nezadařilo. Zploštění se horšilo víc a víc a i přes další a další kontrolu u pediatra jsme dostali stejnou odpověď.

Až když jsme byli bezradní, když bylo jasné, že má Tadeášek postavení obličeje nesymetricky ke stavbě hlavy a jeho pravé ouško začalo silně dostávat od hlavičky, jsme se na názor pediatra vykašlali a hledali jsme odbornou pomoc. Nakonec jsme zjistili, že Tadeášek má silnou deformitu hlavičky tzv. plagiocefalii, musí nastoupit na rehabilitace a dostat kraniální ortézu, která mu pomůže deformitu napravit.

Nicméně s těmito informacemi přišly i nemilé zprávy, kdy jsme zjistili, že pojišťovna proplatí u těžké deformity hlavičky požadovanou ortézu jen po odchozených dvou měsících rehabilitační péče, kdy dostane vyjádření, že rehabilitace již nepomohou. Problém však vyvstal v tom, že deformitu hlavičky lze napravit kraniální ortézou maximálně do 11 měsíce věku dítěte, než se začne uzavírat fontanela a hlavička zatvrdne.

Tadeáškovi bude nyní v lednu 6 měsíců. Dva měsíce rehabilitací a měsíc zařizování papírování ohledně pojistného plnění pro nás znamená, že Tadeášek dostane od pojišťovny ortézu na 9 měsíci, kdy nám zbývá už jen 2 měsíce na formování hlavičky, což je strašně málo. Musíme proto podstoupit nemalý náklad kolem 25 000 Kč za vymodelování ortézy bez plnění pojišťovny, abychom mohli co nejrychleji napravovat škody, které svým lajckým přístupem způsobil náš pediatr. Na rehabilitace nastupujeme i tak, abychom Tadeáškovi co nejvíce pomohli ještě předtím než ortézu získá a vyhnuli se pro něj nemilého handicapu, kdy by mu zůstala pokroucená hlavička již napořád.

A toto je důvod, proč se na Vás s manželkou obracíme o pomoc. Naše současná životní situace i s přihlédnutím k dnešní době plné finančních obtíží nás nutí se velice silně uskromnit, protože 25 000 Kč je pro nás veliký zásah do financí, který bude naše rodina řešit následných několik měsíců, které budou velice těžké pro naše normální, ale už tak dost nevyhovující fungování.

Byť i jen za přečtení tohoto nešťastného příběhu děkujeme.“


Hlavním podporovatelem tohoto charitativního projektu je NEXT REALITY Liberec Davida Eichlera.
Přejít nahoru